Že je v Malajsii nečeká jednoduchý závod, věděli u Ferrari už po zpackané kvalifikaci. Felipe Massa vyrážel do závodu z 21. příčky, Fernando Alonso z 19. Přesto všechno se oba piloti rudé stáje udrželi v čele průběného pořadí. Massa dokončil závod sedmý, Španěl musel dvě kola před koncem kvůli problémům s motorem odstoupit z devátého místa.

"Byl to těžký závod. Zkazili jsme kvalifikaci a pak ještě problémy v závodě... Ale nejeli jsme špatně, škoda, že mě před koncem zradil motor, ale naštěstí jsme přišli jen o dva body. Kdybych byl víc vepředu, mrzelo by mě to víc," řekl pro italský server gazzetta.it Alonso, kterého po celý závod zlobila rozbitá spojka.

"Nemohl jsem normálně řadit, což bylo opravdu velmi náročné. I přesto jsem dokázal být dost rychlý. Další velké ceny můžeme klidně vyhrát," neztrácí optimismus dvojnásobný mistr světa. Alonsa neděsí ani skvělá forma red bullů, které v Sepangu získaly double a ve všech třech dosavadních závodech si vyjely pole position.

Začátek byl slušný

To Felipe Massa má ze soupeře větší strach. "Nejsme tak rychlí jako oni," přiznává. A má pravdu. Vozy stáje Red Bull v Malajsii dominovaly. Nikdo jiný například nepřekonal rychost 300 kilometrů za hodinu.

"Ještě musíme hodně pracovat na autě, ale myslím, že začátek sezony se nám docela povedl. Není to nejlepší, ale řekl bych, že slušné," hodnotí první tři grand prix Massa. Ten se po svém návratu po zranění poprvé dostal do čela celkové klasifikace.

"Je příjemné se vidět v čele, ale je před námi dalších šestnáct závodů. Každá další velká cena bude bitva. Je tu hodně silných týmů a rychlýh jezdců," nepředbíhá.

Související