Po čtyřech závodech má formule 1 tři různé vítěze z tří různých týmů. Jen Jenson Button z McLarenu dokázal v Číně a Austrálii vybojovat dvě vítězství, spolu s ním se radovali ještě Sebastian Vettel (Renault) a Frenando Alonso (Ferrari).

Vítězství španělského jezdce je už ale skoro dva měsíce staré. Od triumfu v Bahrajnu se dvojnásobný mistr světa na pódium nedostal. Na domácí půdě v Barceloně dokázal vyhrát v roce 2006, když jezdil za Renault, v posledních dvou letech se ale na stupně vítězů nedostal.

„Barcelona pro mě znamená vždy mimořádný závod. Doufám, že potěším celé Španělsko. Lidé hodně očekávají, tak doufám, že je nezklamu,“ prohlásil španělský pilot.

„V Barceloně potřebujete velmi dobře nastavené auto, je tam hodně dlouhých zatáček. Důležité je také dobré místo na startu. Pole position má tady velký význam,“ pokračoval Alonso.

Ferrari zatím prožívá rozporuplnou sezónu. V úvodním závodě se sice tým dočkal vítězství, ale pak rychlostně nestačil. „Udělali jsme nějaké chyby, ale jinak to nebylo špatné představení. Máme auto schopné vyhrávat. A teď je čas ukázat, že chceme vyhrát mistrovství světa víc než ostatní,“ uzavřel španělský jezdec.

Průběžné pořadí MS (po 4 z 19 závodů): 1. Button (Brit./McLaren) 60, 2. Rosberg (Něm./Mercedes) 50, 3. Alonso (Šp./Ferrari) 49, 4. Hamilton (Brit./McLaren) 49, 5. Vettel (Něm./Red Bull) 45, 6. Massa (Braz./Ferrari) 41, 7. Kubica (Pol./Renault) 40, 8. Webber (Austr./Red Bull) 28, 9. Sutil (Něm./Force India) 10, 10. Schumacher (Něm./Mercedes) 10.
Pohár konstruktérů: 1. McLaren 109, 2. Ferrari 90, 3. Red Bull 73, 4. Mercedes 60, 5. Renault 46, 6. Force India 18, 7. Williams 6, 8. Toro Rosso 2.

Související