Po závodě se komisaři federace FIA shodli, že Ferrari porušilo pravidla a provinilo se proti sportovnímu duchu, a udělili italské stáji pokutu 100.000 dolarů (1,94 milionu korun). Výsledky nicméně zatím zůstaly v platnosti, ale případ bude ještě řešit Světová rada FIA.

"Tak, Fernando je rychlejší než ty. Můžeš tuto informaci potvrdit?" vyslechl si Massa ve sluchátkách od týmového inženýra Roba Smedleyho ve chvíli, kdy bez problémů vedl. Když o dvě kola později uvolnil Alonsovi cestu, dočkal se poděkování a omluvy. "Hodný hoch. Teď to jen drž. Promiň," ozvalo se z rádia.

Očividné využití zakázané týmové režie vyvolalo vlnu kritiky od expertů, vedení Ferrari ji ale odmítlo. "Nebyla to žádná týmová režie," řekl šéf stáje Stefano Domenicali. "Já jen viděl, že Felipe zpomalil. Člověk musí využít každou příležitost," konstatoval Alonso na tiskové konferenci, která se točila prakticky jenom kolem této situace.

Massa nejprve uvedl, že k tomu nemá co říct. "Fernando mě prostě předjel," řekl, ale později pod tlakem dotazů doplnil. "Vše, co vím, je, že musím pracovat pro tým. A to jsem dělal, to je to nejdůležitější."

A pro stáj Ferrari bylo rozhodně výhodnější Alonsovo vítězství, protože v celkové klasifikaci měl před závodem o 31 bodů víc než Massa a má tedy reálnější šance na boj o titul. Po 23. vítězství v kariéře dělí exmistra světa na pátém místě od vedoucího Hamiltona 34 bodů.

Související