Tři kola před koncem kroužil legendárni "Schumi" na Hungaroringu na desáté příčce. Za sebou měl někdejšího spolujezdce z Ferrari Rubense Barichella. Toho, který mu kryl záda v dobách, kdy mu ještě ležel celý svět u nohou. Jenže na konci cílové rovinky si Brazilec dovolil něco, co bylo při jejich společném angažmá takřka nemyslitelné - chtěl Schumachera předjet.

V pravotočivé zatáčce si najel do vnitřní stopy a pomalu se posouval před Němce, ale Schumacher ho nechtěl pustit. Tlačil se na svého soupeře, tak, že se jejich monoposty v rychlosti kolem 280 kilometrů za hodinu málem dotkly, což by znamenalo jistou srážku. Srážku, jejíž následky by mohly být hrozivé.

Barrichello byl po závodě na svého soupeře z Mercedesu pěkně nazlobený a nešetřil slovy. "Byl to prostě strašný manévr. Nejhorší, který jsem ve své kariéře proti mně viděl," svěřil se německé stanici RTL. "Jestli chce být první v nebi, tak prosím. Já tam dřív být nemusím. To nebyl žádný férový souboj," pokračoval.

Schumacher to pochopitelně vidí jinak. "Nestřetli jsme se a Rubens se na mě bohužel tlačil, takže bylo potřeba udělat tam místo. Na trati dárky nerozdávám," hájila se německá legenda.

Mezinárodní automobilová federace však dala za pravdu jezdci Williamsu: Schumacher odstartuje do příštího závodu (Spa, Belge) až z o deset příček horšího místa, než které by mu náleželo po kvalifikaci. Podle jeho posledních výkonů by tak startoval z poslední řady.

Související