Šestinásobný světový šampion na citroënu vedl na asfaltových tratích v okolí Trevíru od první rychlostní zkoušky a španělského týmového kolegu Daniho Sorda na druhém místě porazil o 51,3 sekundy.

Očekávaný úspěch Citröenu podtrhl třetí pozicí Loebův krajan Sébastien Ogier, který zaostal už o dvě a čtvrt minuty. Ztratil tak v průběžném pořadí další body na Loeba, jenž po 59. triumfu v kariéře směřuje za sedmým titulem mistra světa za sebou.

Český pilot Martin Prokop s Fordem Fiesta podlehl v těsném souboji o vítězství hodnocení S-WRC švédskému soupeři Patricku Sandellovi na Škodě Fabia. Úřadující juniorský mistr světa skončil druhý o 4,7 sekundy, celkově byl jedenáctý.

Loeb má po deváté soutěži třináctidílného šampionátu v celkovém hodnocení náskok 58 bodů a může teoreticky slavit už za tři týdny v Japonsku. Pokud by tam šestatřicetiletý Alsasan vyhrál, musel by Ogier k udržení naděje na titul skončit nejhůře šestý.

Nejlepším jezdcem jiné značky než Citroënu byl vítěz červencové Finské rallye Jari-Mati Latvala na fordu, jenž obsadil čtvrté místo se ztrátou 20 sekund na Ogiera. Další Fin a jeho kolega, vicemistr světa Mikko Hirvonen, rallye nedokončil kvůli technickým problémům.

Německá rallye, devátý díl mistrovství světa v automobilových soutěžích:

1. Loeb, Elena (Fr., Mon./Citroën C4) 3:59:38,3, 2. Sordo, Vallejo (Šp./Citroën C4) -51,3, 3. Ogier, Ingrassia (Fr./Citroën C4) -2:13,3, 4. Latvala, Anttila (Fin./Ford Focus) -2:33,9, 5. P. Solberg, Patterson (Nor., Brit./Citroën C4) -6:47,7, 6. Wilson, Martin (Brit./Ford Focus) -8:46,7, 7. Raikkönen, Lindström (Fin./Citroën C4) -8:50,5, 8. Kasímí, Orr (SAE, Brit./Ford Focus) -17:36,5, 9. Van Eldik, Buysmans (Niz./Subaru Impreza) -17:53,0, 10. Sandell, Axelsson (Švéd./Škoda Fabia) -17:58,8, 11. Prokop, Tománek (ČR/Ford Fiesta) -18:03,5.

Průběžné pořadí MS (po 9 z 13 soutěží): 1. Loeb 191, 2. Ogier 133, 3. Latvala 117, 4. P. Solberg 100, 5. Sordo 95, 6. Hirvonen (Fin./Ford Focus) 86, ...18. Prokop 2.

Pořadí týmů: 1. Citroën Racing 308 b., 2. Ford 222, 3. Citroën Junior Team 168, 4. Stobart-Ford 118, 5. Munchi's Ford 40.