Vedení stáje Red Bull má ve hře o titul mistra světa ve formuli 1 dva jezdce, ale odmítá, že by se jakkoli chystalo zrežírovat poslední závod, aby si přiblížila titul, k němž má nyní nejblíž Fernando Alonso z týmu Ferrari.

Alonso je nejblíž

Tomu před víkendovou Velkou cenou vozů formule 1 v Abú Zabí může nahrát i fakt, že mezi piloty Red Bullu Sebastianem Vettelem z Německa a Australanem Markem Webberem není nejlepší atmosféra. Alonso vede a titul mu zajistí druhé místo. Pokud bude Webber druhý za Vettelem, stane Španěl mistrem světa ještě z páté pozice.

Vedení Red Bullu věří, že Vettel svému kolegovi pomůže, ale nařizovat mu to prý rozhodně nebude (ono je to také proti pravidlům). "Věřím, že si oba uvědomí, že týmový zájem je důležitější než jejich ambice," prohlásil šéf týmu Christian Horner. Webber je za Alonsem o osm bodů, o dalších sedm bodů zpět je Vettel. Za první místo je 25 bodů, za druhé 18 a za třetí 15, čtvrtý dostane 12 a pátý 10 bodů.

"Oba naši piloti dostanou plnou podporu a uvidíme, jak to dopadne. Nemáme před sebou žádné těžké dilema, všechno je jen na rozhodnutích jezdců," ujišťoval Horner. A odkázal na nedělní GP Brazílie, v níž tým také nepřikázal Vettelovi, aby pustil Webbera před sebe na první místo.

Piloti myslí na tým

"Jsem si jist, že cokoliv oba naši piloti udělají, bude na konci dne to nejvhodnější pro tým. O tom nepochybuji," řekl Horner. "Jsou to oba skvělí týmoví hráči, jakkoliv to tak navenek nevypadá. Jsou pod velkým tlakem a stresem, ale ve hře je nejprestižnější ocenění v motoristickém sportu," dodal.

A co na to oba piloti? "Jsme oba ve hře, máme velké, ale opravdu velké šance, uvidíme v posledním kole," řekl Webber. Vettel připustil, že by se mohl zachovat přátelsky. Pouze však v případě, že sám už nebude mít na titul šanci. "Oba víme, jak se máme chovat," uvedl. "Možná se v některých chvílích nechováme moc reprezentativně, na což nejsme pyšní, ale nechceme to opakovat," dodal.

Související