Brit Lewis Hamilton ovládl Velkou cenu Maďarska formule 1 a připsal si druhý triumf v sezoně. Za pilotem McLarenu dnes skončili jezdci Lotusu Fin Kimi Räikkönen a Francouz Romain Grosjean. Lídr mistrovství světa Španěl Fernando Alonso z Ferrari, který dnes slaví 31. narozeniny, dojel pátý a svůj náskok v celkovém pořadí na druhého Australana Marka Webbera zvýšil na 40 bodů.

Start byl odložen kvůli problémům Mercedesu Michaela Schumachera, kterému zhasl motor a musel po nápravě potíží startovat místo ze 17. místa z boxů, ostatní piloti se vydali ještě na jedno zaváděcí kolo a samotný závod byl zredukován ze 70 na 69 kol. Schumacher prožil celkově nešťastný den, hned ve třetím kole přezouval tvrdší gumy a navíc dostal penalizaci za překročení povolené rychlosti v boxech. A deset kol před koncem ze závodu odstoupil z osmnáctého místa.