Trojnásobný mistr světa formule 1 Němec Sebastian Vettel byl poprvé vyhlášen nejlepším sportovcem Evropy. Za ním skončili v hlasování 25 tiskových agentur včetně ČTK úspěšní britští olympionici. Druhé místo obsadil cyklista Bradley Wiggins, vítěz Tour de France a olympijský šampion v časovce. Třetí skončil vytrvalec Mohamed Farah, který na hrách v Londýně ovládl běhy na 5000 a 10 000 metrů.

Ve výsledcích 55. ročníku ankety pořádané polskou agenturou PAP se objevilo i jméno oštěpařky Barbory Špotákové. Dvojnásobná zlatá olympijská medailistka a vítězka české ankety Sportovec roku obdržela jeden bod a obsadila dělené 65. místo.

Ferrari protestovat nebude. Vettelův manévr byl v pořádku, potvrdila FIA - čtěte ZDE

Vettel ovládl šampionát formule 1 potřetí za sebou, předchozí dva tituly mu však v evropské anketě stačily jen na druhé místo. Tentokrát už pětadvacetiletý Němec dosáhl až na vrchol, když Wigginse porazil o sedm bodů a Faraha o jedenáct.