Český freestyle motokrosař Libor Podmol vybojoval cenné vítězství na letních X-Games v Mnichově. Jako první evropský jezdec v historii dokázal vyhrát disciplínu Step Up, skok do výšky na motokrosové motorce.

Ačkoli na prestižní akci extrémních sportů patří mezi nováčky, počínal si zkušeně. Mistr světa ve freestyle motokrosu z roku 2010 jako jediný v závodu ani jednou neshodil laťku. Jeho poslední pokus skončil na 29 stopách (zhruba devíti metrech).

Za sebou nechal americké hvězdy Matta Buytena a světového rekordmana Ronnieho Rennera, kteří přeskočili 28 stop.

"Nečekal jsem, že vyhraju," uvedl Podmol v tiskové zprávě. "Byl jsem šťastný, že jsem dostal pozvánku do Mnichova. Celý život jsem chtěl jet na X-Games, snil jsem o nich už jako malé dítě. A vyhrát zlato je splněním dalšího velkého snu," dodal český jezdec.

Premiéru na X-Games si odbyl v dubnu v brazilském Foz do Iguacu, kde obsadil ve Step Upu třetí místo.