Jezdecké superdvojice se na příští rok dočká Ferrari. Italský tým posílí bývalý mistr světa Kimi Räikkönen. Podle informací BBC a řady finských médií už finský pilot Lotusu podepsal u Ferrari dvouletou smlouvu s opcí. Zprávu mělo Ferrari potvrdit na středeční tiskové konferenci ve Frankfurtu. "Dnes nebudeme o formuli jedna mluvit," reagoval ovšem na dohady šéf Ferrari Luca di Montezemolo.

Räikkönen u Ferrari vystřídá Felipeho Massu a vytvoří tým s dalším bývalým mistrem světa Fernandem Alonsem. Při svém předchozím angažmá ve slavné italské stáji získal Fin hned po svém příchodu v roce 2007 mistrovský titul, o dva roky později ale musel navzdory platné smlouvě uvolnit místo právě Alonsovi. Ferrari tak vytvoří jednoznačně nejsilnější jezdeckou dvojici celého šampionátu.

Fanoušci se ale bojí o to, jak se dva silní kohouti navzájem snesou. Sám Alonso na svém Twitteru připravované posílení příliš nekomentoval. "Nemůžu mluvit o žádném jménu v souvislosti s příštím rokem, protože mám velký respekt k Felipemu," uvedl s ohledem na dosavadního kolegu Felipeho Massu. "Velmi tvrdě a úzce spolupracujeme čtyři roky, abychom dali Ferrari maximum," pokračoval.

Konkurence mlčenlivého Fina se Alonso nebojí a je připraven táhnout za jeden provaz s kýmkoliv. "Ať už tým udělá jakékoliv rozhodnutí, pro mě bude dobré. Budeme dál pracovat, abychom Ferrari zajistili co nejlepší výsledky." Vrásky si naopak dělají u konkurence. "Pokud jim to bude fungovat, šampionát konstruktérů bude pro nás těžší," uvedl poradce Red Bullu Helmut Marko pro deník Bild. "Nebo se navzájem roztrhají. Uvidíme," glosoval dále.

Třiatřicetiletý Räikkönen začínal v roce 2001 u Sauberu. Po sezoně odešel k McLarenu, kde vydržel až do roku 2006. Tři sezony pak závodil za Ferrari. Poté dal ledově klidný závodník s přezdívkou "Iceman" na dva roky formuli sbohem a věnoval se rallye, vyzkoušel si i sérii NASCAR a testoval vůz pro vytrvalostní závody Le Mans Series. Vloni se vrátil do seriálu F1 v týmu Lotusu, kde by ho měl nyní nahradit Nico Hülkenberg ze Sauberu.

Související