Závěr sezony formule 1 moc napínavý nebude. Sebastian Vettel, který vede šest závodů před koncem o suverénních 60 bodů, se s největší pravděpodobností stane počtvrté za sebou mistrem světa, Ferrari proto vzdává jakýkoliv odpor.

"Teď je jasné, že 99 procent naší energie věnujeme projektu na příští rok, protože to bude komplikované a velmi důležité," připomněl šéf italského týmu Stefano Domenicali, že formuli 1 čeká přechod na turbomotory.

Ferrari se tak chce soustředit na vývoj vozu pro příští sezonu, ta letošní je totiž zcela jistě ztracená. Vettel v neděli vybojoval v Singapuru třetí vítězství za sebou a svůj náskok udrží.

"Před letní pauzou jsme intenzivně pracovali na tom, abychom do Singapuru udělali výkonnostní skok. Místo toho jsme ještě více ztratili," komentoval Domenicali více než půlminutovou ztrátu v cíli nočního závodu na německou hvězdu Red Bullu.

I Alonso po nedělním závodě uznal, že boj o titul už je pro něj letos ztracený. "Musíme být realisty. Zbývá pár závodů a ten odstup se pořád zvětšuje. Nezbývá nám než si to přiznat," řekl bývalý dvojnásobný šampion.

Na otázku, co může spolu s týmem udělat s ohledem na rychlost vozů Red Bull, řekl jednoznačně: "Nic." Za Vettelem dojel Alonso na druhém místě potřetí za sebou. "Samozřejmě se snažíme, co to jde. Snažíme se vylepšit auto, ale pořád to nestačí. Oni jsou lepší každý víkend. Jsou každý víkend fantastičtí. Vyhrávají po zásluze," dodal.

Související