Lídr šampionátu MotoGP Španěl Marc Márquez vyhrál svou šestou Velkou cenu v sezoně a zase se přiblížil titulu mistra světa. Lukáš Pešek skončil devatenáctý, poslední mezi jezdci, kteří závod dokončili.

V Aragonii vyhrál dvacetiletý Márquez před krajanem a úřadujícím šampionem Jorgem Lorenzem, jenž v celkové klasifikaci ztrácí čtyři závody před koncem 39 bodů. Třetí Španěl v pořadí a obhájce loňského prvenství Dani Pedrosa už zaostává o 59 bodů, protože po pádu tentokrát vyšel bodově naprázdno.

Třetí skončil Ital Valentino Rossi, který v aragonské GP narušil absolutní nadvládu španělských jezdců. Márquez by se stal po 35 letech prvním nováčkem v nejsilnější třídě, který získá titul mistra světa. V roce 1978 to dokázal Američan Kenny Roberts.

V Moto2 byli rovněž všichni medailisté ze Španělska, přičemž pořadí v cíli Nicolas Terol, Esteve Rabat, Pol Espargaró přesně kopírovalo výsledky sobotní kvalifikace. Terol vyhrál podruhé v sezoně a celkově je osmý. V čele se udržel díky čtvrtému místu Brit Scott Redding o 20 bodů před Espargarem.

Kornfeil nedokončil

Jakub Kornfeil po pádu nedokončil Velkou cenu Aragonie, do níž startoval z nadějné desáté pozice. Po sérii pěti závodů, v nichž bodoval, přišel o šanci na další bodový příděl už v nájezdu do třetího kola. Ve třinácté Grand Prix sezony nedojel do cíle závodu Moto3 potřetí.

Závod Moto3 vyhrál vítěz kvalifikace Španěl Álex Rins a v průběžném pořadí šampionátu se po pátém triumfu v sezoně posunul na druhé místo za krajana Luise Saloma. Ten byl dnes čtvrtý. O prvenství i průběžnou druhou pozici v MS Rins svedl úspěšný souboj v posledním kole s Maverickem Viňalesem, od něhož ho v cíli dělilo 426 setin sekundy.