Stav hvězdného pilota formule 1 Michaela Schumachera zůstává i nadále kritický. Slavný jezdec je sice den před svými 45. narozeninami ve stabilizovaném stavu, znamená to ovšem, že na nemocničním lůžku dál bojuje o život. Více informace o vývoji jeho těžkého zranění hlavy lékaři zatím neposkytnou.

Jeho manažerka Sabine Kehmová už ve středu prohlásila, že zveřejní nové zprávy jen v případě, že se Schumacherův zdravotní stav významně změní, ať už pozitivním nebo negativním směrem.

Sedminásobný mistr světa zůstává po nedělní nehodě na lyžích v nemocnici v Grenoblu v umělém spánku. V pondělí večer se podrobil druhé operaci mozku, při níž lékaři odstranili velký hematom z levé strany hlavy a podařilo se jim snížit tlak v lebce.

Poté se zdravotní stav německého pilota mírně zlepšil a stabilizoval, což platilo v úterý i ve středu. "To je pro tuto chvíli dobrá zpráva. Ale Michaelovo zranění je vážné," uvedla Kehmová na Nový rok. Dnes přijela do nemocnice v devět hodin, tentokrát ale do 11:00 před čekající novináře nepředstoupila.

Podle listu Bild utrpěl Schumacher zranění, když se snažil pomoci dceři svého přítele, která upadla. Při tom vyjel asi 20 metrů z upravené sjezdovky, narazil do kamene skrytého pod sněhem a o další se při pádu udeřil do hlavy. "Byla to ohromná, ohromná smůla. Nejel nijak rychle. Normálně zatáčel," řekla německému deníku Kehmová.

Nejúspěšnější pilot v historii formule 1 a vítěz rekordních 91 Velkých cen se vážně zranil v neděli ráno při lyžování v Méribelu. Schumacher, jenž ukončil kariéru v roce 2012, upadl v neupravené části sjezdovky. Uhodil se hlavou o kámen, život mu zachránila přilba.

Související