S tímhle vozem letos vyrazíme obhájit titul mistra světa, vzkazuje soupeřům ve formuli 1 stáj Red Bull. Loni suverénní stáj představila nový monopost na začátku předsezonních testů v Jerezu, motoristický svět tak mohl vidět, v jakém voze bude Sebastian Vettel usilovat o pátý titul v řadě.

Vůz s názvem RB10 odhalil ve Španělsku Vettel se svým novým týmovým kolegou Australanem Danielem Ricciardem krátce před startem zkušebních jízd. Už po třech minutách mechanici Red Bullu, který je známý svým tajnůstkářstvím, formuli znovu zakryli.

Monopost má kvůli změně pravidel šestiválcový motor a i v dalších ohledech včetně designu doznal velkých změn. "Jedná se o naši první interpretaci radikálních úprav technických pravidel. Vůz má jen málo společného se svými předchůdci. Co se týče motoru, jde zřejmě o největší změnu od konce 80. let," řekl technický ředitel Adrian Newey.

Nový vůz poprvé prezentoval i Mercedes, který formuli s označením W05 již vyzkoušel na pátečních soukromých testech v Silverstonu, kde ho řídil Nico Rosberg. Dnes do kokpitu poprvé usedl Lewis Hamilton, který v Mercedesu načíná druhou sezonu.

"Vypadá fantasticky, je velice agresivní a současně se na něm dá najít spousta pěkných detailů. Už se těším, až uslyším jeho zvuk a uvidím, jak práce, kterou jsme odvedli, obstojí ve srovnání s ostatními týmy," uvedl šampion z roku 2008.

Vozy Mercedesu zdraví Schumachera

Mercedes se rozhodl v Jerezu podpořit svého bývalého jezdce Michaela Schumachera, který už čtyři týdny leží po nehodě na lyžích v umělém spánku. Vozy týmu nesou na boku nápis KeepFightingMichael (Michaeli, nepřestávej bojovat).

O začátek testů kvůli drobným potížím přišla stáj Marussia, jejíž vůz je ale už na cestě z továrny v britském Banbury. "S radostí můžeme oznámit, že MR03 už putuje do Jerezu. Naše garáž tady už se nemůže dočkat," uvedl tým na twitteru.

Prezentaci musela na poslední chvíli z neupřesněných důvodů odložit stáj Caterham. Testů se vůbec nezúčastní Lotus, který se rozhodl dát přednost práci na novém vozu.

Související