Bývalý pilot formule 1 Michael Schumacher, který je od prosincového pádu na lyžích v umělém spánku, podle německého deníku Bild onemocněl zápalem plic. Manažerka sedminásobného mistra světa Sabine Kehmová informace odmítla komentovat.

Podle Bildu lékaři zápal plic diagnostikovali slavnému německému jezdci v průběhu minulého týdne a Schumacherovi museli nasadit antibiotika. "Ty informace nepocházejí od manažerů ani ošetřujících lékařů, takže je jako vždy musím označit za spekulativní. A spekulace komentovat nebudu," cituje Kehmovou agentura DPA.

Někdejší Schumacherův parťák Felipe Massa nedávno navštívil zotavujícího se pilota v nemocnici v Grenoblu. "Zůstal jsem u něj docela dlouho. Vypadalo to, že spí, jako kdokoli jiný z nás," komentoval stav současný jezdec Williamsu, který s Schumacherem závodil za Ferrari. "Modlím se za něj každý den," dodal.

Schumacher upadl na lyžích v neupravené části sjezdovky v Méribelu a udeřil se do hlavy o kámen. Absolvoval dvě operace mozku, po nichž byl uveden do umělého spánku. Poslední oficiální informace o jeho zdravotním stavu jsou staré dva týdny, tehdy management oznámil, že lékaři začali slavného pilota pozvolna probouzet.

Massa a Schumacher společně v týmu FerrariFelipe Massa a Michael Schumacher na stupních vítězů po Velké ceně Německa 2006

Související