Bude letošní sezona formule 1 pro úřadujícího šampiona Sebastiana Vettela vážně takový propadák, jak ukazují předsezonní testy? Čtyřnásobný mistr světa se dopředu dívá optimisticky. Připouští sice, že úvod šampionátu bude pro jeho tým obtížný, přesto ale myslí na boj o pátý titul za sebou.

"Naše příprava při předsezonním testování nebyla ideální. Pro tenhle závod na tom nejsme nejlépe, ale pokud jde o celý šampionát, tam je to jiné. To bude dlouhá cesta," řekl Vettel novinářům v Melbourne, kde se v neděli pojede zahajovací Velká cena Austrálie.

"Před dvěma lety ztrácel Fernando Alonso v kvalifikaci na pole position 1,5 sekundy a pak měl v posledním závodě blízko k tomu, aby nám sebral titul. Takže stát se může všechno," poukazuje německý pilot na nedávné problémy konkurence.

V Melbourne prý Red Bull představí úplně jiné auto oproti vozu, se kterým toho během testů kvůli potížím příliš nenajezdil. "Měli jsme samozřejmě spoustu problémů, moc jsme toho nevyzkoušeli a doufáme, že tady něco najezdíme," prohlásil Vettel, který zakončil minulou sezonu nevídanou sérií devíti vítězství v řadě.

Red Bull doplácí na přechod k šestiválcovým turbomotorům, v testech ho trápily nové agregáty od Renaultu. "Potřebujeme toho hodně vyřešit, bohužel se to nestihne přes noc. Musíme jít opravdu krok za krokem," dodal Vettel, který loni zahájil v Melbourne třetím místem. V roce 2011 australský závod vyhrál.

V úvodní Velké ceně se všeobecně čeká úspěch vozů poháněných motorem od Mercedesu, buďto přímo tovární stáje Mercedes, nebo některého ze zákazníků. Dobrou formu ukazuje hlavně britský Williams, který překvapil rychlostí i spolehlivostí v předsezonních testech.

Související