Mám výčitky svědomí. Kvůli těm čtyřiatřiceti mrtvým a desítkám zraněných na bruselském letišti a v metru. Stydím se za to, že mě ta zpráva nezvedla ze židle a že jsem neběžel křičet z okna, že "takhle to dál nejde!".

Nebušil jsem pěstí do zdi ani nebrečel jako tehdy, když padaly věže na Manhattanu a kouřilo se z londýnského metra nebo krutě střílelo v pařížském klubu. Nebyl to šok a překvapení. Byla to jen jedna z dalších zpráv, která vlastně dlouho připravená ke vstupu do reality visela ve vzduchu.

Bylo to násilí, jež jsme podvědomě očekávali, vědomi si toho, že někde kolem nás tady je. Že se mu dost dobře nedá bránit, protože sebevražedný atentátník není k uhlídání. Že přijde. I když jsme věřili, že se mu dokážeme vyhnout, že nám osud pomůže, abychom na místě činu nebyli právě my.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru