Dallas táhne německý basketbalista Dirk Nowitzki. Ten se v úvodním zápase semifinálové série nejvíc přičinil o výhru nad Oklahomou 121:112, když nastřílel 48 bodů. Mavericks tak protáhli svou vítěznou sérii už na osm zápasů, Oklahomu nespasilo ani 40 bodů Kevina Duranta.

Přitom úvod patřil Oklahomě, jejíž hráči po první čtvrtině vedli o sedm bodů. Dallas však na konci poločasu nasadil k trháku a po šňůře 16:1 si vypracoval náskok, který už hosté nedokázali dotáhnout. V poslední čtvrtině se sice Oklahoma zásluhou Durantových střel ještě přiblížila na pěti bodů, ale domácí už žádné drama nepřipustili.

Hvězdný "Dirkules" minul pouze tři z 15 střel z pole a zaznamenal rekord vyřazovacích bojů NBA v počtu bezchybných trestných hodů. Nowitzki trefil všech 24 šestek. "Tohle dělá už spoustu let. Měl dobrý start, dostal se do rytmu. Moc jsme ho faulovali, musíme ho bránit lépe," řekl o nejlepším střelci zápasu Scott Brooks, trenér Oklahomy.

Hlavní hvězdě Mavericks navíc stejně jako v předchozí sérii proti obhájcům titulu z Los Angeles Lakers výrazně pomohli náhradníci. Jason Terry nastřílel 24 bodů, rozehrávač J.J. Barea z Portorika dal 21 bodů. Domácí lavička porazila náhradníky hostů 53:22.

Příznivce Thunder tentokrát mírně zklamal Russel Westbrook. Ten sice dal 20 bodů, ale trefil jen tři z 15 střel z pole a navíc čtyřikrát ztratil míč. Serge Ibaka přidal 17 bodů.

Série pokračuje ve čtvrtek znovu v Dallasu.