Amerika nyní žije basketbalem, jehož vrchol sezony právě nastal. V prvním zápase finálové série NBA basketbalisty Dallasu nespasilo ani 27 bodů Dirka Nowického - Miami vyhrálo 92:84.

Dva na 46 bodů

Výhru zařídila zejména dvojice LeBron James a Dwyane Wade, kteří dohromady nastříleli 46 bodů. Dallas sice vedl ve třetí čtvrtině o osm bodů, ale na konci této části hry už vedli hráči Heat a zápas už nepustili. Dallas tak poprvé v letošním play-off v sérií prohrává.

"Takhle prostě vyhráváme zápasy - až ke konci utkání. Když vám to nepadá, máte i jiné zbraně k tomu, abyste zvítězili. Bojovali jsme o každý doskok ve druhé půli, aby Dallas měl jen jeden pokus za útok," řekl Wade.

Nejlepším střelcem Miami byl James s 24 body, k nim přidal devět doskoků a trefil čtyři z pěti trojek. Wade skončil na 22 bodech a deseti doskocích, další hvězda Heat Chris Bosh přidal 19 bodů.

 

 

Lídr Dallasu Dirk Nowitzki se sice nastřílel 27 bodů, ale trefil jen sedm z 18 střel z pole. Shawn Marion přidal 16 bodů a deset doskoků. Obrana Miami udržela úspěšnost střelby hostů na 37 procent. Hráči Heat sice stříleli pouze o procento lépe, ale velký rozdíl byl v doskocích, na které domácí vyhráli 46:36.

Lavička Dallasu selhala

V úvodním finále selhali náhradníci Mavericks, kteří se postarali pouze o 17 bodů, což je jejich nejhorší výkon v letošním play-off. Dosavadní průměr lavičky Dallasu byl 39 bodů na zápas. "Měli jsme hodně dobrých střel, které normálně dáváme a dnes nám prostě do koše nepadly," konstatoval trenér Dallasu Rick Carlisle.

Druhé finále se hraje ve čtvrtek opět v Miami, kde Heat v letošních vyřazovacích bojích ještě neprohráli ani jediný z devíti zápasů.