Důvodů, proč se dívat na mistrovství světa v ragby, je mnoho: muži bez krků, širocí jako skříň a stejně těžcí, svádějí souboje, po nichž by běžný smrtelník už nikdy nevstal (a pozor, téměř nikdy to není faul), reklamní hezouni s číslem 10 (každý tým má jednoho) předvádějí nevídaně přesné padesátimetrové kopy s šišatým míčem, šlachovitá křídla létají rychlostí, s níž by vyhráli český šampionát ve sprintu - dokud je k zemi nesloží bezkrký vazoun široký jako skříň... A tak každý víkend dopoledne po šest týdnů pořád dokola.

Asi to tedy není sport na dívání pro každého, ale příběhy, které tenhle šampionát na Novém Zélandu přináší, jsou docela poučné, i když nehodláte strávit zbytek září a říjen u přenosů ČT4.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.