Šestnáctý skončil Filip Trejbal ve slalomu Světového poháru v italské Alta Badii. Český sjezdař postoupil do druhého kola jako předposlední devětadvacátý a ve druhém kole pak zajel šestý nejlepší čas.

Závod vyhrál Rakušan Marcel Hirscher, který o 56 setin porazil domácího Itala Giuliana Razzoliho. Třetí místo obsadil Němec Felix Neureuther.

Další českým lyžařům už se tolik nedařilo. Ondřej Bank, který stále bojuje s velkým výpadkem tréninku kvůli neznámé nemoci, první kolo nedokončil, po chybě ve vlásence vypadl zhruba v polovině trati. Nedojel také Kryštof Krýzl, Martin Vráblík obsadil předposlední 56. místo.

Hirscher zajel nejrychlejší čas v úvodním kole a po svém pátém vítězství v kariéře, se dostal do vedení v průběžném hodnocení Světového poháru ve slalomu i celkově. Trejbal na Hirschera ztratil 2,06 vteřiny, ve druhém kole byl však pouze o tři setiny pomalejší než vítěz.

Trejbalovi ve slalomu bodoval popatnácté v kariéře a mezi nejlepší třicítkou skončil poosmnácté. "Trochu mě mrzí, že to nevyšlo do patnáctého místa, ale dopadlo to dobře," konstatoval spokojený Trejbal. Prý mu dnes všechno sedlo. "Obě kola byla postavená docela náročně. Byly to zavřené slalomy, což mi vyhovuje. Do dvacátého místa je to vždycky super umístění. Chtěl bych samozřejmě ještě výš, ale ta konkurence je velká. Člověk udělá jednu chybu a nedostane se do druhého kola," pravil lyžař.

Lepší ve Světovém poháru byl Trejbal pouze před dvěma lety právě v Alta Badii, kde skončil čtrnáctý, stejně jako v Garmisch-Partenkirchenu rok před tím. Šestnáctý byl také letos v březnu v Kranjske Goře. Do druhého kola postoupil jako předposlední a od vyřazení ho dělily dvě setiny vteřiny.

"Měl jsem štěstí. V prvním kole to bylo kolem třicátého místa pořádně natěsnané," uvědomoval si Trejbal. "Konečně se to podařilo. Musíme jezdit totálně naplno, abychom dosáhli na rozumné výsledky. Je lepší riskovat, zkusit to a třeba i vypadnout, než jet na jistotu. Každé zabrzdění odsune závodníka tak dozadu, že pak už není žádná šance na slušné umístění," řekl.

Muži - slalom: 1. Hirscher (Rak.) 1:47,16 (53,50+53,66), 2. Razzoli (It.) -0,56 (53,95+53,77), 3. Neureuther (Něm.) -0,60 (54,04+53,72), 4. Myhrer (Švéd.) -0,65 (54,35+53,46), 5. Kostelič (Chorv.) -0,73 (53,61+54,28), 6. Deville -1,15 (54,33+53,98), 7. Thaler -1,32 (55,43+53,05), 8. Gross (všichni It.) -1,33 (54,60+53,89), 9. Pranger (Rak.) -1,54 (55,29+53,41), 10. Ligety (USA) -1,62 (54,52+54,26), ...16. Trejbal -2,06 (55,53+53,69), 55. Vráblík 57,86 - nepostoupil do druhého kola, Bank a Krýzl nedokončili první kolo.

Průběžné pořadí slalomu (po 2 z 11 závodů): 1. Hirscher 160 bodů, 2. Kostelič 145, 3. Deville 120, 4. Myhrer 90, 5. Neureuther 86, 6. Razzoli 85, ...24. Trejbal 15, 40. Krýzl 2.

Průběžné pořadí SP (po 11 z 44 závodů): 1. Hirscher 425, 2. Svindal (Nor.) 416, 3. Ligety 385, 4. Feuz (Švýc.) 360, 5. Reichelt (Rak.) 310, 6. Miller (USA) 298, ...82. Trejbal 15, 106. Krýzl 2.