Hvězdou reprízy loňského finále byl LeBron James, který 37 body vytvořil nový rekord Miami Heat v zahajovacích zápasech. Premiéra v dresu Dallasu zato vůbec nevyšla Lamaru Odomovi, který byl vyloučen za nesportovní chování.

Konečný výsledek byl pro domácí Mavericks ještě milosrdný, protože v třetí čtvrtině prohrávali až o 35 bodů. V závěru se domácím povedlo skóre zkorigovat, když už dostaly příležitost obě lavičky.

"Není to o loňském příběhu. Teď jde o to naladit náš tým na správnou notu pro novou sezonu, což se nám dnes dařilo," řekl po utkání trenér Miami Erik Spoelstra.

V utkání, které zkrácenou sezonu otevřelo, zvítězili New York Knicks nad Bostonem 106:104. Domácí si v první půli udržovali desetibodový náskok, ale v třetí čtvrtině přišla šňůra Celtics 20:2. Boston se po celý zápas opíral o výkon rozehrávače Rajona Ronda, jenž si připsal 31 bodů.

Skvělým výkonem zlomil utkání ve prospěch New Yorku Carmelo Anthony, jenž v poslední části nastřílel 17 ze svých celkových 37 bodů. V závěru mohl vyrovnat Kevin Garnett, ale minul a následně se dostal do potyčky s domácím Billem Walkerem.

Jan Veselý by měl v dresu Washingtonu poprvé zasáhnout do ligových bojů dnes. Wizards čeká domácí zápas proti New Jersey.

Výsledky NBA:

New York - Boston 106:104, Dallas - Miami 94:105, LA Lakers - Chicago 87:88, Golden State - LA Clippers 86:105, Oklahoma City - Orlando 97:89.