Florbalový útočník Miroslav Kožušník z Havířova měl pozitivní test na marihuanu. Druhý nejproduktivnější hráč Torpeda má od čtvrtka zastavenou činnost, proto také o víkendu nezasáhl do úvodních čtvrtfinálových zápasů v Praze proti mistrovskému Tatranu Střešovice. Případ řeší disciplinární komise České florbalové unie. Uvedl to server florbal.cz.

Kožušník si byl údajně prohřešku vědom hned po odebrání vzorku v duelu 20. kola extraligy v Mladé Boleslavi, které se hrálo 18. února, a po oznámení výsledků ani nepožadoval kontrolu B vzorku. "Reagoval obratem, zaslal nám vyjádření, že se zříká provedení druhé dopingové analýzy. I proto mohlo disciplinární řízení proběhnout v rekordně krátké době," řekl serveru šéf disciplinární komise ČFbU Tomáš Březina.

Nicméně do dalších dvou zápasů základní části Miroslav Kožušník ještě nastoupil. V sobotu 25. února se podílel třemi góly a jednou asistencí na výhře nad FbŠ Bohemians 8:4 a v sestavě nechyběl ani o týden později při porážce v Brně 1:10. Z disciplinárního řízení se Kožušník omluvil, trest tak nebyl ještě stanoven. "Ještě čekáme na některé doplňující údaje," dodal Březina.

Jedná se o druhý dopingový trest v historii florbalu. V srpnu 2007 byl rovněž po užití marihuany odhalen obránce Marek Deutsch z Tatranu Střešovice. Bronzový medailista z předloňského mistrovství světa v Helsinkách tehdy dostal od disciplinární komise tříměsíční zákaz startu.

Související