Tak tohle se tedy hrubě nepovedlo. Marlins po letech, kdy hráli na neútulném fotbalovém stadionu mimo město, dokončili svůj první domov - krásný a moderní Marlins Ball Park, nacházející se téměř v centru, ve čtvrti, která se jmenuje Litte Havana. Před sezonou změnili název a prošli kompletním redesignem, před týdnem zahájili domácím zápasem sezonu. Vše vypadalo skvěle, až do chvíle, než promluvil Ozzie Guillén.

Trenér s venezuelskými kořeny totiž cítil potřebu vyjádřit se k politice. "Miluji Fidela Castra a respektuji ho. Víte proč? Za posledních šedesát let ho chtělo zabít tolik lidí. Ale on je stále tady," řekl.

Po celém světě by se jeho slova přešla mávnutím ruky, ne však v Miami, městě, kde tvoří třetinu obyvatel Kubánci, povětšinou ti, kteří z ostrova utekli. Ti se teď shromažďují před stadionem s transparenty, které ostatní vyzývají k bojkotu zápasů Marlins, kteří na podporu obyvatel s latinskoamerickými kořeny sázejí mnohem více než basketbaloví Heat nebo fotbaloví Dolphins.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.