Kdo sledoval úvodní minuty prvoligového fotbalového zápasu mezi Baníku a Libercem, kladl si otázkou, proč hraje tým z Bazalů o záchranu. Aktivita, přesné kombinace, napadání i úvodní branka vlily domácím příznivcům optimismus do žil. Euforie ale trvala krátce. Do dvou minut Liberec na Kukecovu trefu zareagoval, brzy otočil skóre a trefami Bosančiče, Rabušice a Štajnera zápas dovedl k vítězství 3:1. A co víc, Baník totálně odpadl.

"Můžeme být jen rádi, že i Bohemka svůj zápas prohrála," chytal se naděje na záchranu v nejvyšší soutěži ostravský útočník Magera. Mluvil potichu, z jeho hlasu bylo cítit zklamání, ale i zmar a možná i beznaděj. "Doma nehrajeme špatně. Ale nedáváme šance a děláme spousty chyb, za což jsme trestáni," vypočítával příčiny dalšího neúspěchu, po kterém Baník zůstal na sestupové pozici, dva body za Bohemians.