Souhrn nejdůležitějších pondělních zpráv

- Čeští tenisté zažívali v pondělí na olympijském Wimbledonu nejdříve výsledkovou mizérii. Lucie Šafářová končí na domácí Robsonové po dvou setech 6:7, 4:6. Petra Cetkovská nedohrála proti Němce Kerberové kvůli podvrtnutému kotníku. Skrečovala za stavu 1:6, 0:3. Dohrávku s Rusem Davyděnkem nezvládl ani Radek Štěpánek, když prohrál 4:6, 3:6. Potěšilo až vítězství Kvitové nad Číňankou Pengovou a postup páru Hlaváčková - Hradecká. Poslední z Čechů na kurtu vyběhli Berdych a Štěpánek k souboji prvního kola deblového turnaje proti Italům Braccialimu se Seppim, zápas ale za stavu 1:1 na sety a 1:1 na hry přerušila tma a dohrávat se bude zítra, přesný čas pořadatelé zatím neurčili.

- Basketbalistky nestačily na Turecko. V druhém představení olympijského turnaje prohrály 57:61, když nezvládly především úvod zápasu. Judista Jaromír Ježek skončil v osmifinále své disciplíny na Wang Ki-čchonovi a na hrách končí. Uspěly naopak plážové volejbalistky Klapalová s Háječkovou a dařilo se i kanoistům včetně Štěpánky Hilgertové. Olympijskou regatu rozjeli jachtaři Fenclová a Maier.

Sledovali jsme online

 
30.7.2012 09:41 | Olympijský oheň musel být uhašen

Necelých 48 hodin po slavnostním zapálení olympijský oheň v neděli zhasl. Potvrdila to mluvčí organizačního výboru londýnských her Jackie Brocková-Doyleová. Plameny bylo potřeba uhasit, aby mohl být obří svícen přenesen na jiné místo na stadionu. Oheň byl při pátečním slavnostním zahájení zapálen ve středu plochy Olympijského stadionu, tam však kvůli blížícím se atletickým soutěžím nemohl zůstat.

Organizátoři ho tedy přemístí na stranu na jinou pozici jako při předchozích olympijských hrách v Londýně v roce 1948. Ani tam ho však neuvidí fanoušci, kteří nebudou přímo na stadionu, což vyvolalo velké kontroverze. Organizační výbor si však za svým rozhodnutím stojí a tvrdí, že olympijský oheň není turistická atrakce.

30.7.2012 09:48 | Policisté ztratili klíče od stadionu Wembley

Londýnská policie přiznala, že minulý týden její příslušníci ztratili svazek klíčů k několika dveřím na stadionu ve Wembley. Scotland Yard všaktvrdí, že tím nevzniklo žádné bezpečnostní riziko. "Byly podniknuty okamžité kroky, aby byly zajištěny všechny klíčové prostory stadionu. Nedošlo k naprosto žádnému ohrožení bezpečnosti," uvedla policie. Organizátoři dodali, že zámky od ztracených klíčů byly vyměněny.

30.7.2012 10:19 | Plážové volejbalistky vedou 1:0

České reprezentantky Háječková s Klapalovou vyhrály nad Rigobertovou s Loovou (Mauricius) první set.

30.7.2012 10:29 | Háječková s Klapalovou vyhrály

České reprezentantky Háječková s Klapalovou vyhrály nad Rigobertovou s Loovou (Mauricius) 2:0 na sety 21:10, 21:11 a udržují si naději na postup ze čtyřčlenné skupiny, z níž jdou první dva týmy přímo a třetí se ještě o postup utká.

30.7.2012 12:01 | Judista Ježek postoupil

Český judista Jaromír Ježek vstoupil do olympijského turnaje v Londýně jasnou výhrou nad Alenim Smithem ze Samoy. Ježek, který měl v prvním kole volný los, vyhrál po povedeném chvatu tomoe nage na ipon za 41 vteřin. V třetím kole závodníka Sokola Vršovice čeká Korejec Wang Ki-čchon, aktuální světová jednička.

30.7.2012 12:12 | Haman ve finále střílet nebude

Střelec Václav Haman nepostoupil do osmičlenného finále olympijské soutěže ve vzduchové pušce. V kvalifikaci obsadil s 590 body 33. pozici a nenavázal na třinácté místo z minulých her v Pekingu.

30.7.2012 12:30 | Sestry Antošovy i čtyřku bez kormidelníka čekají opravy

Dvojskif sester Jitky a Lenky Antošových i čtyřka bez kormidelníka Matyáš Klang, Milan Bruncvík, Jakub Podrazil, Michal Horváth obsadily ve svých úvodních vystoupeních na olympijské regatě v Eton Dorney poslední místa. Dvojskif tak v úterý dopoledne čeká boj v opravách o postup do finále, čtyřka 'bez' bude krátce po něm usilovat o postup do semifinále.

30.7.2012 12:32 | Čínské basketbalistky po vítězství nad Češkami zvládly i Chorvatky

Čínské basketbalistky pokračují ve vydařeném vstupu do olympijského turnaje v Londýně. Obhájkyně bronzových medailí po výhře nad Českem dnes v druhém duelu přehrály Chorvatsko jednoznačně 83:58.

30.7.2012 12:34 | Basketbalistky proti Turecku 8:13 po první čtvrtině

České basketbalistky v druhém utkání turnaje proti Turecku ztrácejí. Po první čtvrtině prohrávají o pět bodů.

30.7.2012 12:40 | Začal program olympijského tenisového turnaje ve Wimbledonu

Na kurtu začaly své zápasy Hewitt, Roddick nebo Gasquet. Svůj zápas prvního kola proti Rusovi Davyděnkovi bude dohrávat Radek štěpánek, který by měl rozehrát i deblového pavouka v páru s Berdychem. Z Čechů se dnes představí i Kvitová, Šafářová, Cetkovská nebo deblistky Hlaváčková s Hradeckou.

30.7.2012 12:55 | 21:33 - To je skóre prvního poločasu utkání českých basketbalistek proti Turecku

Proti svým tureckým soupeřkám se české basketbalistky zatím trápí. Utkání má jednoznačný průběh. Češky se pokusí o zvrat, ale budou dotahovat dvanáctibodový náskok.

30.7.2012 13:05 | Závadová nepostoupila na polohové dvoustovce z rozplaveb

Plavkyně Barbora Závadová nepostoupila na olympijských hrách v Londýně do semifinále polohové dvoustovky. Časem 2:17,54 obsadila v rozplavbách 32. místo a za svým národním rekordem z loňského roku zaostala o tři a půl sekundy.

30.7.2012 13:32 | Judista Ježek končí

Český judista Jaromír Ježek vypadl na olympijském turnaji v osmifinále kategorie do 73 kilogramů. Vyřadil ho lídr světového žebříčku Wang Ki-čchon z Jižní Koreje. Ježek sice souboj dovedl až do tříminutového prodloužení, v něm ale obhájce pekingského stříbra rozhodl chvatem soe nage.

30.7.2012 13:33 | Basketbalistky budou ve čtvrtém dějství dotahovat náskok Turecka

Třetí čtvrtina českých basketbalistek začala nadějně, když původně dvanáctibodový náskok Turkyň začaly české hráčky umazávat až na dosah pěti bodů. Poslední čtvrtina začala se skórem 39:45 v neprospěch českých basketbalistek.

30.7.2012 13:39 | Cetkovská za stavu 1:6, 0:3 proti Kerberové skrečovala

První česká tenistka, která šla na kurt podle programu třetího hracího dne olympijského turnaje, nedohrála. Za stavu 1:6 a 0:3 Němce Angelique Kerberové skrečovala.

30.7.2012 13:59 | Basketbalistky proti Turecku, byť těsně, ale prohrály

České basketbalistky prohrály i své druhé vystoupení na olympijských hrách v Londýně. Po úvodní porážce s Čínou dnes nestačily na Turecko, kterému po nervózním výkonu podlehly 57:61. Nepomohl jim ani výkon Jany Veselé, která zaznamenala 19 bodů. Stále však mají šanci na postup do čtvrtfinále, k čemuž ale potřebují vyhrát alespoň dva ze zbývajících tří zápasů ve skupině s USA, Angolou a Chorvatskem.

30.7.2012 14:49 | Štěpánek v singlu končí, večer ho čeká debl s Berdychem

Radek Štěpánek nezvládl dohrávku deštěm přerušeného utkání 1. kola dvouhry olympijského turnaje proti Rusovi Nikolajovi Davyděnkovi. Ve druhém dohrávaném setu rychle ztratil podání a do zápasu už se vrátit nedokázal. Prohrál 4:6 a 3:6. Již o víkendu z turnaje vypadl druhý český tenista Tomáš Berdych. Oba tak mají "volné" ruce pro debla, kde jim odborníci mezi 32 dvojicemi dávají slušné šance na úspěch.

30.7.2012 15:34 | Šafářová prohrála s domácí Robsonovou 1. set

Česká tenistka Lucie Šafářová nezvládla tie-break první sady proti Britce Robsonové. Po nevydařeném úvodu setu, kdy hned ztratila podání dotahovala a vypadala v závěru setu živěji, zkrácenou sadu přesto nedokázala vyhrát.

30.7.2012 16:18 | Šafářová končí a pokračuje ve výsledkovém propadáku českého tenisu

Načal to už Tomáš Berdych, když překvapivě vypadl v prvním kole olympijského singla. Postup dál se čekal i od Lucie šafářové, ale na Britku Robsonovou nenašla recept, když prohrála 6:7, 4:6.

30.7.2012 16:22 | Svůj zápas rozehrála i Petra Kvitová

Česká tenisová jednička se postavila ve druhém kole Číňance Pengové. V tuto chvíli je stav jejich duelu 4:4 v prvním setu.

30.7.2012 16:31 | Cetkovská: Zranění mám kvůli špatné trávě

Podvrtnutý kotník ukončil premiéru tenistky Petry Cetkovské na olympijských hrách. Česká hráčka podklouzla za základní čarou a zápas s favorizovanou Němkou Angelique Kerberovou vzdala za stavu 1:6 a 0:3. Utkání mezi profesionálkami přitom nedohrála poprvé v kariéře. Ke zranění v utkání s letošní semifinalistkou Wimbledonu Kerberovou měla údajně přispět i kluzká tráva, která nestačila po grandslamovém turnaji zesílit. "Při Wimbledonu to klouže trošku, ale teď na olympiádě jsem se bála změnit směr, musela jsem se soustředit, abych se pořádně zapřela," řekla Cetkovská. Podobný důvod jako spolupřičinění svého vypadnutí uváděl i Tomáš Berdych.

30.7.2012 16:37 | Petra Kvitová má poměrně jistě 1. set

Česká ženská jednička Petra Kvitová zatím nepokračuje v neúspěších, které české barvy v olympijském Wimbledonu zažívaly před několika hodinami a minutami. První set proti Číňance Pengové dokázala získat poměrem 7:5.

30.7.2012 16:47 | Skeetař Sychra je bod od stříbra

Brokový střelec Jan Sychra je po prvním dnu olympijské soutěže ve skeetu pátý a bod od stříbra. Jakub Tomeček drží patnácté místo výkonem o jeden zásah horším. O šestici finalistů se na střelnici Royal Artillery Barracks rozhodne v úterý. Po třech kolech kvalifikace je na tom nejlépe obhájce prvenství a dvojnásobný mistr světa Vincent Hancock z USA, kterému ze 75 terčů ulétl jen jeden.

30.7.2012 17:10 | Kvitová dovolila Pengové srovnat - o vítězce rozhodne třetí set

Číňance Pengové se podařilo Kvitovou připravit o podání a po trochu delší přetahované druhé půlky druhé sady set získala poměrem 6:2.

30.7.2012 17:12 | Deblkanoisté Volf se Štěpánkem i Hradílek s Ježkem pojedou semifinále

Rozjížďky se povedly českým deblkánoistům a v dalším programu svých disciplín pokračují. První rozjížďka a postup do dalších bojů vyšla i Štěpánce Hilgertové, po prvním kole je průběžně třetí.

30.7.2012 17:19 | Kvitová bojuje, deblistky Hradecká s Hlaváčkovou mají bez problémů první set

Zatímco čeští singlisté se v dnešním programu olympijského Wimbledonu trápili a v případě Petry Kvitové ještě trápí (i když na úvod třetí sady vzala své čínské soupeřce Pengové servis), deblový pár Hlaváčková - Hradecká jde jistě za očekávaným vítězstvím. První sadu proti Baboszové se Szavajovou vyhrály 6:1.

30.7.2012 17:37 | Štěpánek o Davyděnkovi: "Hrál jako by byl znovu pátý na světě."

Těmito slovy shodnotil český tenista Radek Štěpánek svého soupeře v prvním kole olympijského Wimbledonu.

30.7.2012 17:43 | Kvitová jde pod dohledem Jaromíra Jágra dál

Na třísetový boj se nakonec natáhl duel Petry Kvitové proti Číňance Pengové. Po setech 7:5, 2:6, 6:1 ji bude čeakt už třetí kolo olympijského Wimbledonu. Navíc je jedinou českou zástupkyní v singlech, která zvládla svůj pondělní zápas. Před ní prohráli Štěpánek, Cetkovská i Šafářová. Radost z postupu mezi posledních 16 tenistek s Kvitovou prožívalo přímo na kurtu mnoho českých fanoušků včetně hokejisty Jaromíra Jágra.

30.7.2012 17:56 | Tenisový zápas Szavojové a Babaszové proti Hlaváčkové s Hradeckou rozhodne třetí sada

České deblistky Hlaváčková s Hradeckou potřebují vyhrát třetí set a budou ve druhém kole olympijského turnaje. Po hladké první sadě prohrály české tenisky tie-break druhého setu.

30.7.2012 18:30 | Nic extra, říkají o své jízdě Volf se Štěpánkem

Nic extra, shodli se vodní slalomáři Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek po dnešní kvalifikaci deblkanoistů na olympijských hrách v Londýně. Zajíci se ale počítají až po honu, mohli dodat vzápětí. Do čtvrtečního semifinále postoupili z osmého místa a nedělali si těžkou hlavu z toho, že v druhé jízdě dokonce minuli branku. "Za kvalifikaci se medaile nerozdávají. Dá se z ní jen vypadnout. Naše jízdy nebyly nic extra, nějaký důvod k jásání to není, ale takhle se kvalifikace jezdí. Snad to bude lepší, v semifinále to může být jiné," věřil Volf. Obhájci stříbrných medailí z Pekingu budou mít dva dny na to, aby si "nakoukali" novou trať před boji o cenné kovy. Ze semifinále do finále projde ve čtvrtek už jen šest z deseti lodí. Oba pochválili i své soupeře a krajany Vavřince Hradilka a Jaroslava Ježka, kteří byli jen o místo za nimi o necelé tři sekundy. Přitom do lodi si specialisté na singlkanoi a kajak sedli až letos a v Londýně jeli jen několikrát.

30.7.2012 18:36 | Hradecká s Hlaváčkovou po boji postupují

Na tři sety se protáhla deblová partie mezi českými favoritkami Andreou Hlaváčkovou a Lucií Hradeckou a maďarským párem Baboszová Savajová. Třetí set už byl ale snadnou kořistí české dvojice a po setech 6:1, 6:7 a 6:2 postupují do druhého kola deblového pavouka.

30.7.2012 18:43 | Jachtařka Fenclová je po prvním dnu 14., Maier 30.

Jachtařka Veronika Fenclová je po prvním dnu olympijské regaty v kategorii Laser Radial na čtrnáctém místě. Čtvrtá žena loňského mistrovství světa obsadila v úvodní rozjížďce ve Weymouthu 23. místo, ve druhé si výrazně polepšila a dojela čtvrtá. Osmačtyřicetiletý Michael Maier, který startuje už na pátých hrách a je nejstarším českým olympionikem v Londýně, je ve třídě Finn po čtyřech rozjížďkách na 16. místě. Viktoru Teplému patří po dvou jízdách v třídě Laser 30. pozice.

30.7.2012 19:00 | Hilgertová po prvních rozjížďkách pátá nejlepší

Kdyby se po kvalifikaci rozdávaly medaile, Štěpánce Hilgertové by ke zlatu chyběly dvě vteřiny. Po rozjížďkách na olympijském kanále skončila pátá. Předvedla dvě čisté jízdy a může se těšit na semifinále.

30.7.2012 19:23 | Za několik minut vstoupí do deblového turnaje olympijského Wimbledonu pár Berdych - Štěpánek

Úspěšná česká deblová daviscupová dvojice Tomáš Berdych Radek Štěpánek je připravena zahájit wimbledonskou kampaň ve čtyřhře. Berdych vypadl z dvouher už o víkendu, prvním kolem neprošel ani Štěpánek, když dnes odpoledne dohrával odložené utkání proti Davyděnkovi z Ruska. Štěpánek nastoupí ještě s Petrou Kvitovou do turnaje mixu, jinak má ale pátý nasazený pár volné ruce pro úspěch ve čtyřhře. Prvním soustem má být dnes večer italský pár Bracciali - Seppi.

30.7.2012 20:14 | Berdych se Štěpánkem přišli o svůj servis

V tuto chvíli je tenisový duel mezi italskou dvojicí Bracciali - Seppi a Štěpánek - Berdych na straně Italů, vzali českému páru podání, vedou 3:2 v prvním setu a servírují na potvrzení brejku.

30.7.2012 20:31 | B+Š nezvládli první set

Tomáš Berdych a Radek Štěpánek nezvládli proti Braccialimu se Seppim první set, když prohráli 4:6.

30.7.2012 21:13 | Druhý set mezi českým a italským deblovým párem jde do tie-breaku
30.7.2012 21:20 | Zkrácenou hru druhé sady Češi zvládli, rozhodne třetí set.

Berdych se Štěpánekm ukázaly pevné nervy, když přetahovanou druhého setu s párem Bracciali - Seppi, kdy oba týmy držely své podání strhli v tie-breaku poměrem 7:5.

30.7.2012 21:25 | Prominentní tenisoví diváci

Tým Petry Kvitové a Jaromír Jágr sledují, jak si Štěpánek s Berdychem povedou ve třetím setu.

30.7.2012 21:43 | Zápas přerušen, dohraje se v úterý

Za stavu 1:1 na sety a 1:1 na hry bylo utkání českého páru Radek Štěpánek - Tomáš Berdych proti Italům Braccialimu se Seppim kvůli tmě přerušeno. V Londýně se může hrát do 23 hodin, přičemž je teĎ v Británii ještě o hodinu méně než v Česku, navíc tmu by vyřešil přesun na osvětlený centr kurt. Utkání se dohraje ale až zítra.

31.7.2012 01:20 | České volejbalistky potrápily favoritky

Velké sousto čekalo po půlnoci našeho času na další plážové volejbalistky Kristýnu Kolocovou a Markétu Slukovou, které nastoupily proti dvojnásobným olympijským vítězkám Mayové s Walshovou z USA. Po prvním prohraném setu 14:21 česká dvojice zabrala a skvělým výkonem se dostala do vedení 18:15, ale v závěru neudržely hráčky nervy na uzdě a podlehly soupeřkám, které na olympijských hrách vyhrály už 32 setů za sebou 19:21. Američanky mají jistý postup a Češky o postup ze skupiny C budou muset ještě bojovat.