Byl to závod plný slz. Štěstí, ale i lítosti. A neplakala jen vítězka Ruta Meilutyteová, ale i její učitelka a některé spolužačky. Vždyť patnáctiletá Litevka chodí do školy v Plymouthu, a tak má její zlato tak trochu britský nádech. "Má talent a je to pracant. Když se tyhle věci dají dohromady, máte skvělé dítě," pochvaloval si trenér Jon Rudd.

Své dítě Rutu hýčkala matka jen do čtyř let. Zemřela při automobilové nehodě. Holčičku si vzala do péče babička, zatímco otec se vracel domů jednou za čas, protože pracoval v cizině. To ale mělo pro sportovní kariéru čerstvé olympijské vítězky zásadní význam. Saulius Meilutis, živící se podomním úklidem, si nejprve vzal k sobě syna a před třemi lety za nimi dorazila i Ruta. Tehdy ještě hlavně kraulařka.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.