Ve freedivingu spolu potápěči soupeří o to, kdo vydrží pod vodou déle, doplave dál nebo se potopí hlouběji. To vše na jediný nádech, bez pomoci přístrojů.

Osmatřicetiletý Martin Zajac se nádechovému potápění závodně věnuje od roku 2005. Na loňském mistrovství světa v Řecku se potopil do hloubky 100 metrů, a obsadil tak 5. místo. 

Při další disciplíně však dostal blackout – bezvědomí z nedostatku kyslíku. Přesto ale tvrdí, že je freediving bezpečnější než spousta běžných denních činností, jako je například řízení auta.

"Největší riziko spočívá v samotném freediverovi a v tom, že přecení své schopnosti," tvrdí Zajac a dodává: "Freediving je především ohromná relaxace, úžasně si u něj odpočinu."

Pro veřejnost pořádá Martin Zajac, vyhlášený organizací AIDA International nejlepším trenérem freedivingu na světě, zhruba dvacet kurzů nádechového potápění ročně. Freediving prý naučí každého, fyzické dispozice jako objem plic nehrají zásadní roli.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.