Oslavy londýnských medailí končí, čeští veslaři Miroslava Knapková a Ondřej Synek začínají trénovat na další sezonu. Zatímco olympijská vítězka už má několik jednotek za sebou, stříbrný medailista začne přípravu v pondělí na Šumavě. V příštím roce veslaře čeká vrchol sezony v podobě srpnového mistrovství světa v Čchung-ču v Jižní Koreji.

Dva měsíce měli volno, věnovali se kamarádům, oslavám, zábavě, odpočinku a Synek navíc čerstvému přírůstku do rodiny. "Bylo to často docela náročné, ale dalo se to zvládnout," ohlédli se za posledním obdobím v Jindřichově Hradci, kde se v sobotu zúčastnili Chalupa Cupu. V závodu na 200 metrů Knapková vyhrála, Synek byl čtvrtý.

Knapková se teprve v pátek dostala k oslavám olympijského zlata ve svém mateřském oddílu v Brně. Dostala na hlavu korunu a usedla do královského křesla. "Byla docela legrace, takové akce mě baví," usmívala se potutelně Knapková. Na Chalupa Cupu také usedla do dvojskifu společně s nejlepší žákyní dopoledních závodů.

Prvních pár tréninků už má za sebou, ale zatím se na vodu dostane jen obden. "Ale není to špatné po dvou měsících nicnedělání. Asi nejde hned naskočit do dvoufázového tréninku. Baví mě to a těším se už na soustředění," uvedla. V polovině října poletí na dva závody do Spojených států. "Takže budu asi muset začít trénovat trochu víc," dodala s úsměvem.

Zatím nemá žádný tréninkový plán, obrysy přípravy se teprve rodí. "Máme to s trenérem jen lehce do konce roku," přiznala úřadující mistryně světa. Také ještě neví, jestli pojede na kemp do Anglie, kde byla v posledních dvou sezonách. "Vím, že mi to pomohlo, ale ještě nejsem rozhodnutá. Přeci jen je tam člověk sám," vysvětlila.

Ondřej Synek dnes seděl v lodi teprve podruhé od svého olympijského startu. Poprvé jel před měsícem na mistrovství České republiky v Račicích, kde byl až sedmý. "Ale nelibuju si v porážkách na české půdě," usmíval se Synek v dobrém rozmaru. Volno zvládl prý bez problémů, stejně jako péči o čerstvě narozeného druhého potomka.

Příští týden bude pro něj rozjezdový. "Na rozhejbání, pak začnu postupně přidávat veslování a trenažér. Rozjedeme ten kolotoč, protože kdo v zimě zaspí, na jaře nejede," měl jasno. Plán má do Vánoc, chce stihnout i běžky v oblíbeném středisku v italském Livignu.

Související