Francouzský házenkářský klub Montpellier přišel kvůli sázkařské aféře o jednoho z hlavních sponzorů. Spolupráci s jedním z nejlepších evropských celků ukončil výrobce elektroniky Brother, jehož jméno nosil Montpellier na dresu za zhruba 300.000 eur ročně (7,4 milionu korun).

Společnost Brother uvedla, že svou podporu končí, protože bere ohled na "hodnoty čestnosti a bezúhonnosti Brother Group".

Sedm házenkářů Montpellieru včetně olympijského vítěze a největší hvězdy Nikoly Karabatice je podezřelých, že ovlivnili výsledek květnového ligového utkání. V něm favorit, jenž už měl jistý mistrovský titul, nečekaně podlehl 28:31 týmu Cesson-Rennes.

Podle vyšetřovatelů si na porážku Montpellieru vsadili příbuzní a známí hráčů a vydělali si tak zhruba 225 tisíc eur. Sám Karabatic, jenž v zápase kvůli zranění nenastoupil, přiznal, že jeho přítelkyně a bratr Luka, který také hraje za Montpellier, si na prohru skutečně vsadili. Odmítl však, že by se podílel na zmanipulování zápasu, a celou kauzu považuje pouze za disciplinární a ne kriminální záležitost. Aktérům hrozí až pět let vězení.

Vedení klubu navíc ve středu uvedlo, že Karabaticovi a dalším čtyřem házenkářům dočasně přerušilo smlouvu, takže nedostávají plat.

Související