Třicetiletá Sudová postoupila z kvalifikace jako osmá. V semifinále byla majitelka dvou medailí z mistrovství světa a vítězka dvou závodů v SP čtvrtá, ale v šestičlenném finále ji porazila jediná soupeřka - olympijská vítězka Kearneyová.

Sudová předvedla tradiční solidní jízdu i skoky: helikoptéru s roznožkou a na spodním můstku backflip s krosem. I když semifinálová jízda se jí vydařila lépe, ke stříbru jí ve finále pomohly také pády dvou soupeřek. Kearneyová se vrátila do SP triumfem po říjnové nehodě v Zermattu, kde si zlomila dvě žebra.

Sudová byla naposledy na stupních vítězů loni v březnu při paralelní jízdě v Aare. O místo si dnes vylepšila loňský výsledek v Lake Placid. V této sezoně byla zatím v dualech čtvrtá a desátá.

Závod mužů vyhrál na olympijské sjezdovce z roku 1980 Kanaďan Mikael Kingsbury.

SP v akrobatickém lyžování v boulích v Lake Placid (USA):

Muži: 1. Kingsbury (Kan.) 27,05 b., 2. Deneen 25,71, 3. Walczyk (oba USA) 23,57. Průběžné pořadí SP (po 3 z 12 závodů): 1. Kingsbury 260, 2. Bilodeau (Kan.) 205, 3. Bryon Wilson (USA) 168.

Ženy: 1. Kearneyová (USA) 23,53, 2. Sudová (ČR) 22,36, 3. Coxová (Austr.) 21,62, ...v kvalifikaci 27. Vaculíková, 38. Hnyková (obě ČR). Průběžné pořadí SP (po 3 z 12 závodů): 1. McPhieová (USA) 200, 2. J. Dufourová-Lapointeová (Kan.) 180, 3. Sudová 156, ...31. Vaculíková 13.