Přestože česká basketbalistka Kateřina Hindráková prožívá na mistrovství Evropy zřejmě vrchol dosavadní kariéry, ke spokojenosti jí něco chybí. Ve Francii se totiž nemůže věnovat své vášni, kterou je pečení dortů. Proto už se nemůže dočkat, až se vrátí domů a se svojí sestrou Zuzanou začne péct.

"Výroba dortů je můj velký koníček. Věnuji se tomu společně se sestrou. Je to pro mě hrozná zábava a velké odreagovávání. Už se vyloženě těším, až si zas něco upeču. Každý den od sestry vyzvídám, co zrovna peče, abych si to tady mohla alespoň představovat," prozradila Hindráková v rozhovoru pro ČTK a Radiožurnál.

 

Právě výroba dortů bude jednou z prvních činností, které se bude věnovat po návratu z evropského šampionátu. Ještě před cestou na dovolenou totiž musí vyrobit svatební dort pro trutnovskou spoluhráčku Lenku Větrovcovou. "Teď svatební dorty děláme docela často, protože máme hodně kamarádek ve věku na vdávání," řekla Hindráková.

Na některé její sladké dorty se můžete podívat zde

Pečení se zatím věnuje čistě ze záliby. "Dělám to jen pro sebe, kamarády a známé. Třeba časem, až sestra dostuduje, tak si otevřeme nějakou malou cukrárnu. To bych mohla dělat i při mé kariéře basketbalistky. Dosud jsem k basketu ještě studovala a stejně jsem si našla vždy chvilku, abych pekla. A teď po škole budu mít času více," prohlásila česká reprezentantka, která vystudovala stavařinu. "Takže při výrobě vysokých dortů mám na starosti statiku," dodala.

Ten největší dort však vyrobila Zuzana pro svou sestru sama. "Dala mi ho letos k 25. narozeninám, když mělo přijít na oslavu asi 30 lidí. Byl vážně obrovský. Přitom jsem neměla vůbec tušení, že ho vyrábí. Udělala mi velkou radost," vzpomínala Hindráková, která se sestrou upekla už přes sto dortů. "Rekord máme pět dortů za víkend," dodala.

Sama netuší, kde se v nich touha péct dorty vzala. "Děda byl cukrář, ale toho jsme ani nepoznaly, takže nám mohl předat leda tak geny. Mamka je ale docela tvůrčí člověk, tak po ní možná máme to, že si s dorty vyhrajeme po stránce designu," míní Hindráková.

Právě na vizuální stránku dortu klade při výrobě velký důraz. "Inspiraci sbírám na internetu. Hledám, kdo jaký dort vytvořil a z každého si beru něco. Většinou jsou to stránky z Ameriky. V Čechách to ještě moc neumíme. Tady se dělají hodně dorty s postavičkami a to mně se moc nelíbí," řekla Hindráková.

"Třeba jsem se zařekla, že nikdy neudělám dort v podobě Šmouly nebo mašinky Tomáše a podobné. Dort mě musí trochu bavit, když to dělám pro zábavu. Takže jsem spíš na designové věci," dodala Hindráková, která má ve svém repertoáru například dorty v podobě automobilu Porsche, pláže pro surfaře, kytary, či svazku kopretin.

Z dortů však má sama prý ze všeho nejraději klasického indiánka. "Když jdu do cukrárny, tak miluju indiánky nebo kremroli. Když je v tom ten sladký bílý krém, tak to je moje. Ještě nepohrdnu punčákem. Když ale peču, tak nejčastěji cheesecake, takový ten lehký tvarohový dort. Těžké máslové krémy nedělám, protože to nemám ráda. Navíc to dnes ani nikdo nechce, protože kouká na dietu," řekla Hindráková.

Související