Po dvaceti letech se podařilo sestavit českou delegaci a vyslat ji na Makabejské hry do Jeruzaléma. Devatenáctý ročník "židovské olympiády" je v plném proudu a čeští sportovci nejsou úplně bez šance. "Máme osm sportovců a soutěžíme v osmi sportech," uvedla manažerka české delegace Beáta Bartošová.

Makabiáda má tradici přes 80 let. Vůbec první se odehrála v roce 1932 v Tel Avivu. Už na ně byla vyslána první delegace z Československa. Poté se ale kvůli rostoucí moci nacistů muselo jejich konání zastavit. Obnoveny byly až na počátku 50. let. Od té doby se pořádají každé čtyři roky v Izraeli a jsou velice podobné klasickým olympijským hrám.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.