Osmatřicetiletý Alex Rodriguez nejspíš přijde o dvě sezony v MLB. Dostal totiž za doping trest na 211 zápasů. Přitom mu hrozil až doživotní distanc, nyní by měl přijít o tuhle a příští sezonu.

Hráč okamžitě oznámil, že se proti verdiktu odvolá. Pokud ale neuspěje a nejdelší trest v historii MLB zůstane platný, přijde tak o plat ve výši 36 milionů dolarů (téměř 720 milionů korun).

Vedle něj bylo v této kauze potrestáno dalších dvanáct baseballistů, kteří si odpykají po padesáti zápasech. Jsou mezi nimi i účastníci Zápasů hvězd Nelson Cruz, Jhonny Peralta a Everth Cabrera.

Ovšem zatímco ti své tresty přijali a už mají dištanci, Rodriguez prohlásil: "Jsem zklamaný, odvolám se a budu bojovat." jeho vyjádření přineslo USA Today Sports. Odvolat se musí do 72 hodin a když tak učiní, může do doby, než dostane odpověď, hrát.

Trojnásobný nejlepší hráč Americké ligy a čtrnáctinásobný účastník Utkání hvězd Rodriguez dostal nepřísnější trest, neboť získával pro spolupráci s klinikou další hráče, snažil se mařit vyšetřování MLB a nebyl k jejímu vedení v minulosti upřímný.

Před čtyřmi lety přiznal, že v letech 2001 až 2003 v barvách Texasu užíval zakázané látky, ale od té doby prý už nedopoval. S Yankees baseballista dominikánského původu podepsal v roce 2007 desetiletý kontrakt na 275 milionů dolarů.

Související