Ve Spojených státech běží kampaň za přejmenování populárního týmu amerického fotbalu Washington Redskins. Název týmu, který znamená "rudé kůže", je trnem v oku zejména organizaci Oneida Indian Nation, které chrání práva původních indiánských obyvatel Ameriky, jež právě tak byli hanlivě nazýváni.

Dokonce jsou pro tento účel založeny webové stránky pod adresou ChangeTheMascot.org, které požadují změnu názvu, protože jej považují za hanobení rasy. Podle sportbusinessnews.com se měli zavázat i zástupci tradičních médií Sports Illustrated a USA Today, že nebudou název Redskins používat.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.