Velký návrat do Světového poháru lyžařek přichystala jedna z jeho největších hvězd Lindsey Vonnová. Na sjezdovce se chce objevit ve středečním závodě v kanadském Lake Louise. Po únorovém těžkém zranění kolena dostala souhlas k účasti v tréninku a ráda by absolvovala i závodní program, který tvoří páteční a sobotní sjezd a nedělní super-G.

Devětadvacetiletá Američanka, čtyřnásobná celková vítězka SP z posledních šesti let, si v únoru při mistrovství světa zpřetrhala vazy v pravém koleně. Před třemi týdny při tréninku si jeden z poraněných vazů opět natrhla a bude muset na další operaci. Zákrok chce ale oddálit až po olympijských hrách v Soči.

Lindsey Vonnová

Narozena: 18.10. 1984, Saint Paul, USA
Národnost: americká
Výška: 178 cm
Klub: Vail SSC
Značka lyží: HEAD
Úspěchy: olympijská vítězka (2010, sjezd), 2x mistryně světa (2009, sjez, super-G), 4x celková vítězka Světového poháru (2008–10, 2012)

V Lake Louise se Vonnové tradičně daří, královna rychlostních disciplín tam loni i předloni vyhrála všechny tři pohárové závody. "Snažila se vrátit co nejdřív a v kalendáři to zrovna takhle vyšlo," řekl kouč reprezentantek USA Alex Hoedlmoser. "Zná to tady perfektně, navíc tady v minulosti posbírala řadu úspěchů," připomněl.

Zda se Vonnová postaví i na start pátečního sjezdu, to se podle kouče rozhodne nejdříve ve čtvrtek. Do dnešního tréninku se vydá s číslem 10. "Její koleno je stabilní," ujistil chirurg William Sterett, jenž před deseti měsíci Vonnovou operoval.

Olympijská vítězka ve sjezdu a majitelka bronzu ze super-G by v této sezoně ráda obhájila medaile v Soči a zaútočila na historický rekord v počtu výher v SP (62). K vyrovnání rakouské legendy Annemarie Moserové-Pröllové jí scházejí tři triumfy. Jen v Lake Louise Vonnová v minulosti vyhrála čtrnáctkrát.

Související