Bývalý cyklistický král Lance Armstrong se chystá poměřit síly s hvězdou triatlonu Chrisem McCormackem. Armstrong, který se stal z hvězdy první velikosti psancem po odhalení dopingové minulosti, se ovšem nesmí účastnit oficiálních soutěží, k souboji by tak muselo dojít při soukromém závodě.

Dvaačtyřicetiletý Armstrong se právě na triatlon vrhl po ukončení kariéry cyklistického profesionála. Jedním z důsledků dopingového odhalení, po kterém zpětně přišel o sedm prvenství ze slavné Tour de France, byl ale také zákaz závodění. Dvojnásobný vítěz prestižního Ironmana Chris McCormack z Austrálie je přesto nakloněný tomu, aby na zajímavý duel došlo.

"Říkal jsem mu: 'Jdu do toho, kamaráde. I bez veřejné pozornosti. Jen bych si s tebou chtěl prostě zazávodit. Jen my dva, dva staříci, žádné výmluvy'," uvedl McCormack pro magazín Triathlete. "Armstrong udělal některé hrozné věci, ale také ty úžasné. Je však pořád závodník a mě vždy tihle závodníci inspirovali," poznamenal o dva roky mladší McCormack.

"Nedávno jsem v jednom rozhovoru četl o jeho víře, že by Ironmana mohl vyhrát. Tak se pojďme sejít v Austinu, ty a já, a pojďme závodit," navrhl McCormack, že by se pikantní závod mohl uskutečnit v Armstrongově domovském městě v Texasu.

Další krok podle všeho udělali oba záhy na sociální síti Twitter. "Máš pořád stejné číslo, co jsi mi psal?" otázal se McCormack. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. "Pokud jsi to myslel vážně, tak zavolej a můžeme se o tom pobavit," vzkázal Armstrong.

Divadlo kolem Armstronga tak rozhodně neutichá. Po loňském odhalení nejprve kličkoval a vykrucoval se. Pak se uraženě stáhl do pozadí, vracel trofeje a počítal finanční ztráty. Když vášně poněkud opadly, objevil se jako kající hříšník v televizi u Oprah Winfreyové a v řadě více či méně sympaticky působících doznání pokračuje i dál. Není sporu o tom, že souboj s triatlonovým králem McCormackem by mu přidal další plusové body, o finanční vzpruze ani nemluvě.

Související