Velkolepé obsazení bude mít charitativní pokerový turnaj, který příští čtvrtek hostí Praha. Španělského tenistu Rafaela Nadala, který účast přislíbil už dříve, u jednoho stolu doplní také hvězdy nedávné fotbalové minulosti Ronaldo a Andrej Ševčenko. Společnost jim bude navíc dělat i někdejší slavný sjezdař Alberto Tomba. Turnaj European Poker Tour má dotaci 100 tisíc eur (asi 2,7 milionu korun).

Poker je pro Nadala, Ronalda, Ševčenka i Tombu velkým koníčkem. Zatímco fotbalový mistr světa z roku 2002 Ronaldo už na několik turnajů osobně vyrazil a zahrál si v rodné Brazílii a později také v Barceloně, Nadal je úplným nováčkem a v Praze se představí ve své první soutěži, kterou pořádá společnost PokerStars.

hvězdní hráči

RAFAEL NADAL
Disciplína: tenis
Národnost: španělská
Narozen: 3.6. 1986
Úspěchy: aktuální světová jednička ATP, 14x vítěz grandslamu, olympijský vítěz (2008)

RONALDO
Disciplína: fotbal
Národnost: brazilská
Narozen: 22.9. 1976
Kariéra: Cruzeiro, Eindhoven, Barcelona, Inter Milán, Real Madrid, AC Milán, Corinthians
Úspěchy: 2x mistr světa (1994, 2002), 2x mistr Jižní Ameriky (1997, 1999), vítěz Poháru UEFA (1998), vítěz Poháru PVP (1997), 2x držitel Zlatého míče (1997, 2002)

ANDREJ ŠEVČENKO
Disciplína: fotbal
Národnost: ukrajinská
Narozen: 29.9. 1976
Kariéra: Dynamo Kyjev, AC Milán, Chelsea, AC Milán, Dynamo Kyjev
Úspěchy: vítěz Ligy mistrů (2003), držitel Zlatého míče (2004)

ALBERTO TOMBA
Disciplína: lyžování
Národnost: italská
Narozen: 19.12. 1966
Úspěchy: 3x olympijský vítěz (1988 slalom, super-G, 1992 super-G), 2x mistr světa (1996 slalom, super-G), vítěz Světového poháru (1× velký křišťálový globus, 8× malý globus)

Aktuální světová jednička se ale těší i na setkání s Ronaldem, k němuž jako velký fotbalový fanoušek vždy vzhlížel. "Ronaldo byl pro mě vždycky hrdina a já se těším na naše střetnutí u pokerového stolu," uvedl Nadal v tiskové zprávě pořadatelů.

"Na pokeru je skvělé, že pro nás představuje společné místo pro soupeření, a navíc strategie v pokeru i sportu mají hodně společného. Proto bude zajímavé sledovat, jak Ronaldo dokáže využít své zkušenosti z fotbalu na pokerovém plátně," dodal Nadal, který k pokeru "přičichl" teprve loni a zatím si vyzkoušel pouze internetové souboje.

Brazilský střelec Ronaldo v dresu Realu MadridBraziský střelec Ronaldo v dresu Realu Madrid

Zkušený pokerový hráč Ronaldo je zvědavý, jak si proti němu povedou jeho slavní rivalové. "My všichni jsme profesionálové ve sportu, ale každý v úplně jiném odvětví. Poker je pro nás místem, kde si budeme všichni rovni," vzkázal Ronaldo.

Andrej Ševčenko (nahoře) a Alberto TombaAndrej Ševčenko jako obávaný útočník AC Milán

 

Alberto Tomba

Související