Že i na favorizované šampiony přijde nepřehlédnutelná slabší chvilka, ukázala basketbalová NBA. Mistři z Miami prohráli už podruhé za sebou, po nejhorším střeleckém výkonu sezony padli v Chicagu rozdílem dvaceti bodů 87:107. Tým kolem LeBrona Jamese dosáhl úspěšnosti necelých 42 procent, výrazně zaostával i na doskocích.

"Tuhle porážku nemůžeme jen tak smést ze stolu," zlobil se trenér mistrovského celku posledních dvou let Erik Spoelstra. "Musíme si to přiznat. Odpověď musí přijít ze šatny," dodal. Miami se ale v chicagském United Centru nedaří a v dlouhodobé části ligy tam za poslední čtyři roky ze sedmi zápasů vyhrálo jen jednou.

Bulls přitom neprožívali úspěšné období. Z posledních sedmi utkání šest prohráli, ale proti Miami měli od začátku navrch. V průběhu třetí čtvrtiny vedli až o 25 bodů, hostující hráči se pak nedokázali přiblížit na menší než dvanáctibodový rozdíl.

Střelcem zápasu byl chicagský Carlos Boozer s 27 body. V jeho týmu se dařilo i Luolu Dengovi (20 bodů), Taji Gibsonovi (19) a Joakimu Noahovi (17 bodů a 15 doskoků). V dresu Miami se na 21 bodů dostal James, jemuž chyběl nemocný parťák Dwyane Wade. Na doskoky obhájci titulu prohráli 27:49.

V newyorském derby Knicks zdolali Brooklyn Nets 113:83 a i díky 16 trojkám ukončili devět zápasů dlouhou šňůru bez vítězství. Knicks vedl s 19 body a deseti doskoky Carmelo Anthony, pěti trojkami si k 17 bodům pomohl Iman Shumpert.

"Konečně jsme dali dohromady celých 48 minut," konstatoval trenér Knicks Mike Woodson, jehož celek zvítězil teprve počtvrté v sezoně. Nets chyběli kvůli zranění chyběli Deron Williams, Paul Pierce, Jason Terry i Andrej Kirilenko.

V posledním čtvrtečním utkání Los Angeles Clippers zvítězili v Memphisu 101:81 a kouč Doc Rivers se tak mohl radovat ze své 600. výhry na lavičce týmu NBA. Stal se 23. trenérem, který této mety dosáhl. Z aktivních se to povedlo už jen Greggu Popovichovi a Ricku Adelmanovi.

Výseldky NBA:

Brooklyn - New York 83:113, Chicago - Miami 107:87, Memphis - LA Clippers 81:101.