V létě mu v Pákistánu zahynul parťák, a tak se horolezec Marek Holeček dlouho rozmýšlel, jestli plánovaný projekt Nepál–Pákistán–Antarktida vůbec dokončí. Nakonec se ale rozhodl, že se do třetího dílu extrémního podniku přece jenom pustí. Zdeněk Hrubý už s ním sice nebude, Holeček ale věří, že mu někde nahoře bude držet palce.

V poslední den starého roku se vydá do oblasti, která se nazývá ledničkou zeměkoule. V Antarktidě chce prvovýstupem alpským stylem dosáhnout na vrchol Mount Fosteru ve výšce 2150 metrů a přejít třicetikilometrový hřeben tamního ostrova Smith. Spolu s ním se o to pokusí Vladislav Nosek a Vladislav Jošt.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.