Úřadující vítězka Světového poháru ve sjezdovém lyžování Tina Mazeová zkusí zlomit nevýraznou sezonu s pomocí nového trenéra. Třicetiletá Slovinka se domluvila na spolupráci se Švýcarem Maurem Pinim, který v minulosti působil u švýcarské ženské reprezentace a ještě předtím byl osobním koučem Lary Gutové.

"Takovou nabídku jsem nečekal. Jsem na tohle dobrodružství zvědavý. Musíme začít pracovat na jejím sebevědomí, aby získala klid. Lyžovat určitě nezapomněla," řekl Pini.

Tina Mazeová

Narozena: 2.5. 1983, Slovenj Gradec
Státní příslušnost: Slovinsko
Výška a váha: 172 cm, 67 kg
Klub: CRN – SK Črna
Značka lyží: Stöckli
Úspěchy: 2x stříbrná olympijská medailistka (2010, obří slalom, super-G), 2x mistryně světa (2011, obří slalom, 2013, super-G), celková vítězka Světového poháru (2013)

V uplynulých měsících se Mazeová připravovala pod vedením Waltera Ronconiho. Předtím ji trénoval další Ital Livio Magoni, jenž však poté přijal angažmá u ženské reprezentace své země.

Mazeové se nedaří navázat na minulou zimu, v níž naprosto kralovala. Ve Světovém poháru vyhrála 11 závodů a rekordním ziskem 2414 bodů překonala rakouskou legendu Hermanna Maiera.

Dokázala vyhrát všech pět disciplín, k velkému glóbu přidala tři malé za obří slalom, super-G a kombinaci. V hodnocení sjezdu a slalomu skončila celkově druhá. Na mistrovství světa ve Schladmingu získala zlato za superobří slalom a stříbro v kombinaci a obřím slalomu.

V právě probíhající ale Mazeová sezoně na vítězství zatím čeká. Jednou dojela druhá a dvakrát byla třetí. V průběžném pořadí Světového poháru je šestá.

Související