Zasněžené štíty mrazivé Antarktidy, plachetnice na rozbouřeném moři, hroutící se ledové kry a prvovýstup na neprobádanou horu. Český horolezec Marek Holeček si splnil svůj sen. Po Nepálu a Pákistánu se tentokrát vydal do neznámých končin Antarktidy, kde na ostrově Anvers vystoupil společně s Vladimíry Noskem a Joštem na vrchol Monte Samily.

Třetí díl expedice Never Stop Exploring tak Holečkův tým úspěšně dokončil. Na vrcholu Samily už ale chyběl Zdeněk Hrubý, který zahynul v Pákistánu. Expedici proto horolezci věnovali jeho památce a zdolaný vrchol sami pojmenovali. Samila je podle Holečka zkratka ze "Samice milá". Po středečním návratu z místa, kam do 17. ledna lidská noha nevkročila, se zkušený horolezec pochlubil neopakovatelnými zážitky.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.