Věci veřejné se značně odklánějí od svého konceptu přímé demokracie. Pravomoci klikajících véčkařů, které představitelé strany vydávají za důkaz vyšší demokratičnosti své partaje ve srovnání se zavedenými stranami, delegáti královéhradecké konference značně omezili.

Vnitrostranická referenda už nadále nebudou pro vedení strany závazná, budou mít pouze doporučující charakter.

“Nicméně grémium může rozhodnout o tom, že výsledky referenda budou závazné,” řekla k tomu místopředsedkyně strany a šéfka poslanců VV Karolína Peake, která za změny stanov zodpovídá.

Jakékoliv doporučující referendum bude zvěřejněné na webových stránkách VV. Pokud se grémium rozhodne výsledek referenda ignorovat, bude muset podle Peake zdůvodnit, proč.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.