V jedné z nejvlivnějších krajských organizací TOP 09 se po pátečním sněmu nic podstatného nezměnilo.

Další dva roky ji povede František Laudát, bývalý člen ODS, který ale není pražským zastupitelem. A ani v budoucnu se jím stát nechce.

K problémům pražské politiky se v médiích v podstatě nevyjadřuje. Přesto stranu v Praze bude řídit on, na sněmu se proti němu jiný kandidát nepostavil. Získal 90 hlasů od 96 přítomných delegátů.

„Nečekají nás teď žádné zběsilé kampaně. Chci, aby se naši lidé naučili ještě víc zacházet s dlouhodobými tématy, aby představovali voličům konkrétnější vize“ řekl krátce po volně Laudát.

Místopředsedy byli zvoleni Tomáš Hudeček a Daniel Korte. Předsednictvo se také rozšíří z pěti členů na sedm.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Pražská TOP 09 si v pátek večer zvolila staronové vedení, pozic šéfa obhájil poslanec František Laudát. Bývalý kandidát na primátora Zdeněk Tůma se neucházel ani o pozici v předsednictvu. Před necelým rokem strana zvítězila v komunálních volbách, primátorský post ani místa radních ale nezískala.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.