Právníci mají mezi poslanci věrného zastánce. Dokonce jim chce zajistit, aby nemuseli soutěžit o veřejné zakázky.

Hospodářské noviny získaly neveřejný dokument, do nějž poslanci vepsali desítky připomínek k průlomovému zákonu o tendrech.

Například poslanec Milan Šťovíček z Věcí veřejných v něm navrhuje, aby se protikorupční zákon vůbec netýkal právníků. Úřady by si tak mohly jejich služby objednávat úplně bez soutěže.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Poslanci začali drolit průlomový zákon o veřejných zakázkách. Objevil se například návrh, aby se protikorupční zákon vůbec netýkal právníků. Proč? To zákonodárce nedokázal vysvětlit. A navíc tvrdí, že jde o omyl: on prý takový návrh nedával.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.