Místo medvěda letos poslanci zkoušejí porcovat takovou menší veverku.

Ve druhém čtení zákona o státním rozpočtu se totiž objevila jen jedna žádost o kdysi tradiční státní sponzoring lokálních aktivit.

Iniciativní jihomoravský poslanec Vojtěch Adam (KSČM) požádal Sněmovnu o dvacet milionů pro brněnský Masarykův okruh, kterému se příští rok několikanásobně zvednou poplatky za pořádání tradičních závodů světového šampionátu silničních motocyklů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Komunistický poslanec si vzpomněl na již neexistující porcování medvěda a navrhl ze státního rozpočtu podpořit lokální aktivitu. Žádá miliony pro závody MS silničních motocyklů v Brně. Na tamním Masarykově okruhu ale o jeho iniciativě nevědí. A ministr financí jakékoliv výdaje navíc odmítá.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.