Na svou pověst a pečlivé vysvětlování názorů chce v přímé volbě prezidenta České republiky vsadit viceprezident Evropské banky pro obnovu a rozvoj a někdejší český premiér Jan Fischer.

Muž, který nahradil Mirka Topolánka (ODS), nechce být spojován s žádnou politickou stranou. Na otázky serveru IHNED.cz odpovídal e-mailem z Londýna.

Budete kandidovat sám za sebe, nebo zvažujete podporu některé z politických stran?

Budu kandidovat jako nezávislý a nestranický kandidát, takže budu sbírat padesát tisíc podpisů pod příslušnou petici. Nebudu stranickým kandidátem a ani od žádné politické strany nepřijmu na kampaň žádné finanční prostředky.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Bývalý český premiér Jan Fischer ve středu pečlivě sledoval, jak v Senátu dopadne hlasování o přímé volbě prezidenta. Oficiálně už oznámil svou kandidaturu a bude se ucházet o post po Václavu Klausovi. Velkou kampaň podle svých slov nechystá.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.