Začal pomáhat prezidentskému kandidátovi Janu Fischerovi, teď ho to bude stát prestižní místo ve státní správě. Jan Novák musel skončit v pozici náměstka Národního bezpečnostního úřadu, a to právě kvůli angažmá u bývalého českého premiéra.

Novák se staral o chod kanceláře ředitele, ale měl na starosti i státní dozor nad ochranou utajovaných skutečností.

Šéf úřadu Dušan Navrátil odvolal Nováka na začátku minulého týdne, tedy krátce poté, co se o jeho práci pro Fischera začala zajímat média. „Pan Jan Novák bude pracovat na novém působišti, došlo tedy k ukončení pracovního poměru,“ potvrdil nucený odchod ředitel Navrátil.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Jan Novák přišel o zajímavé místo ve státní správě. Podílí se na předvolební kampani prezidentského kandidáta Jana Fischera, a proto byl odvolán z pozice náměstka Národního bezpečnostního úřadu. Novák zatím smlouvu s Fischerem uzavřenou nemá, na konkrétní podobě spolupráce se oba domlouvají.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.