Je to jen pár týdnů, co Poslaneckou sněmovnou prošel zákon, který odpouští továrnám poplatky za znečišťování vzduchu. A spoluautor tohoto nápadu, poslanec František Sivera (ODS), se teď snaží protlačit další noční můru ekologů - chce usnadnit developerům stavění.

Konkrétně tím, že by lidé měli mnohem menší možnost zasahovat do povolování staveb kvůli jejich vlivu na životní prostředí. Zatímco zrušení poplatků za znečišťování ovzduší prozatím stopl Senát, proti snadnějšímu stavění se postavily výbory Poslanecké sněmovny, ministerstvo pro místní rozvoj i ekologické organizace. Sivera to však nevzdává.

"Budu hledat cesty, jak by se to dalo naformulovat jinak," plánuje poslanec, který chce návrh přepracovat a předložit znovu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Poslanec za ODS Sivera na sebe nedávno upozornil jako spoluautor mírnějšího zákona o poplatcích za emise. Nyní už chystá další kontroverzní návrh, plánuje usnadnit stavební řízení tím, že do něj budou moci občané zasahovat jen v jeho počátku. Přiznává, že na tom s developery spolupracoval.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.