Bývalý pověřený šéf Ředitelství silnic a dálnic René Poruba se nechce dál podílet na fungování státní organizace, kterou od loňského září vedl.

V pondělí nepřijal pracovní nabídku svého nástupce Davida Čermáka, který chtěl Porubovi svěřit stavební dozor nad problematickou dálnicí D47, která se u Ostravy zvlnila a stát dílo reklamoval.

"Pan Poruba mou nabídku nepřijal a odejde z ŘSD pryč do soukromého sektoru," potvrdil Čermák serveru IHNED.cz.

„Považoval jsem za férový krok tuto nabídku panu Porubovi předložit. Problematice D47 se věnoval a sám ji prezentoval jako své hlavní téma. Nyní měl možnost u toho být přímo, tuto šanci ale nevyužil,“ dodal Čermák.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • René Poruba nepřijal další práci na Ředitelství silnici a dálnic a potvrdil odchod do soukromého sektoru. Nový generální ředitel David Čermák mu nabízel stavební dozor nad zvlněnou dálnicí D47, kterou stát reklamuje a soudí se s dodavatelem, firmou Eurovia CS.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.